ZADAJ PYTANIE


Zadaj pytanie


Imię / Pseudonim*

Twój email* (Mail nie zostanie opublikowany na stronie)

Numer telefonu (Telefon nie zostanie opublikowany na stronie)

Twoja wiadomość

 

Zapoznałem się z klauzulą informacyjną i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora – Grupę Doradczą KD. Ponadto wyrażam zgodę na przekazanie moich danych współpracującym z Administratorem zaufanym Partnerom (Kancelariom prawnym).


Wasze pytania – nasze odpowiedzi!


Rejonizacja sądów upadłościowych? Gdzie złożyć wniosek?

Czy panuje rejonizacja w sądach, w których można ogłosić upadłość? Jestem z Lublina i słyszałem, że ciężko jest tam ogłosić upadłość i sąd zwykle odrzuca wnioski. Czy mogę się przeprowadzić?

Adam1977

Panie Adamie – tak, wniosek o zgłoszenie upadłości konsumenckiej należy złożyć do Sądu upadłościowego właściwego dla Pana miejsca zamieszkania. Podkreślam miejsca zamieszkania, a nie zameldowania. Wprawdzie konsument deklaruje adres, który zamieszkuje formie oświadczenia bez konieczności jego dokumentowania, ale w toku postępowania sąd weryfikuje także pochodzenie dochodu, miejsce zawierania umów, itd. Innymi słowy podanie niewłaściwego adresu, aby złożyć wniosek do innego sądu jest ryzykowne dla konsumenta – odradzamy takie działanie.

Istotnie jednak, jeżeli sytuacja konsumenta nie wskazuje na przesłanki pozytywne lub występują nawet przesłanki negatywne, wówczas warto rozważyć przeprowadzkę, nawet na kilka miesięcy. Kilkukrotnie “przeprowadzaliśmy” już naszych Klientów do innego miasta i zakończyło się to sukcesem. Należy to jednak zrobić z “głową”, aby nie podważyć wiarygodności konsumenta i nie zablokować tym samym możliwości ogłoszenia upadłości.

Z naszego doświadczenia wynika, że sąd w Lublinie faktycznie jest bardzo wymagający dla konsumenta i przeprowadzka, np. do Warszawy może mieć sens. Wszystko zależy jednak od Pana sytuacji – zapraszamy do kontaktu, pomożemy ją Panu przeanalizować.

Przekredytowani.pl 

Rozdzielność majątkowa i wspólne mieszkanie – co na to sąd?

Mam długi na kwotę około 130 tysięcy złotych w bankach i parabankach. Problem polega na tym, że mój mąż o niczym nie wie, a posiadamy rozdzielność majątkową. Chciałabym przeprowadzić upadłość konsumencką, ale połowa mieszkania należy do mnie. Co jeśli druga należy do męża?

annulka

Jeżeli jest Pani współwłaścicielką mieszkania, to z perspektywy prawnej nie ma znaczenia, że posiada Pani z mężem rozdzielność majątkową. Chcąc ogłosić upadłość syndyk będzie musiał zlikwidować Pani majątek w postaci połowy mieszkania. Dostrzegam tutaj dwie możliwości:

  • sprzedadzą Państwo mieszkanie i Pani część zostanie przeznaczona na częściową spłatę zadłużenia
  • albo mąż wykupi od Pani część

Zalecałbym w tej sytuacji rozważenie, czy ktoś z rodziny, bliskich lub znajomych nie mógłbym wykupić Pani części mieszkania?

Jeżeli natomiast chce Pani ogłosić upadłość konsumencką w tajemnicy przed partnerem, to trudno jest mi sobie wyobrazić, aby Pani mąż się o tym nie dowiedział.

Przekredytowani.pl

Pytanie 3

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.”