Przebieg ogłoszenia upadłości konsumenckiej lub upadłości przedsiębiorcy

BEZPŁATNA KONSULTACJA TELEFONICZNA

Przeprowadzamy bezpłatną konsultację telefoniczną, w trakcie której rozpoznajemy Twoją sytuację i rekomendujemy najlepsze rozwiązania. Jeżeli okoliczności Twojego zadłużenia umożliwiają podjęcie kroków prawnych – umawiamy Cię na spotkanie w jednej z naszych Kancelarii. Pamiętaj, że analiza jest kluczowa przy doborze odpowiednich rozwiązań. Jeżeli np. posiadasz majątek przekraczający wartość Twoich długów – ogłoszenie upadłości nie będzie dla Ciebie korzystne!

SPOTKANIE W KANCELARII

Spotkanie odbędzie się w jednej z naszych 16 kancelarii w całym kraju, najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Prawnik, z którym się spotkasz szczegółowo przeanalizuje Twoje położenie w oparciu o wywiad. Spodziewaj się wielu pytań, bo musimy poznać każdą okoliczność powstania zadłużenia. Wraz z rekomendacją działań od razu wycenimy koszt naszej usługi. Dopiero po spotkaniu podejmujesz decyzję, czy chcesz aby reprezentował Cię nasz prawnik. Mecenas, który się z Tobą spotka będzie prowadził Twoją sprawę, aż do zakończenia sprawy.

KOMPLETOWANIE DOKUMENTACJI, NAPISANIE I ZŁOŻENIE WNIOSKU

Kancelaria w ścisłym kontakcie z Tobą rozpoczyna prace nad wnioskiem. W pierwszym etapie kompletujemy dokumenty związane z zadłużeniem. Tylko dobrze udokumentowany wniosek ma szanse na przychylność sądu. Współpraca z prawnikiem jest kluczowa, dlatego zależy nam, abyśmy pozostali w stałym kontakcie. W tym czasie kancelaria prowadzi także korespondencję z bankami, firmami pozabankowymi lub komornikami.

DECYZJA SĄDU

Podczas posiedzenia sądu zapada decyzja o ogłoszeniu upadłości. Sąd podejmuje decyzję w trakcie rozprawy sądowej z Twoim udziałem lub na tzw. posiedzeniu niejawnym. Jeżeli dojdzie do rozprawy, nasz prawnik będzie tam obecny wraz Tobą. Dodatkowo wcześniej solidnie przygotuje Cię do jej przebiegu oraz uczuli jakie pytania będzie zadawał sąd i jak należy na nie odpowiadać. Wraz z uprawomocnieniem wyroku, wszelkie egzekucje windykacyjne i komornicze zostają wstrzymane z mocy prawa.

USTALENIE MASY UPADŁOŚCI I LICYTACJA MAJĄTKU

Następuje ustalenie składu Twojego majątku. Najbardziej wartościowe elementy majątku zostaną wystawione do licytacji – przede wszystkim nieruchomości – mieszkanie, dom, ziemia lub samochód jeżeli jego wartość jest znacząca. Pomniejsze elementy majątku, jak telewizor, komputer, pralka, lodówka, czy inne niezbędne do życia rzeczy pozostaną Twoją własnością. Więcej szczegółów znajdziesz klikając poniżej.

USTALENIE I REALIZACJA PLANU SPŁATY

Jeżeli Twoje dochody nie są wysokie sąd ma możliwość już na tym etapie umorzyć Ci wszystkie zobowiązania. W przeciwnym wypadku zostanie wyznaczony plan spłaty, który w porozumieniu z wyznaczonym Ci syndykiem masz obowiązek realizować. Co ważne, kwoty jakie co miesiąc będą odprowadzane na poczet zaspokojenia wierzycieli będą nieporównywalnie niższe, aniżeli przed ogłoszeniem upadłości. Plan spłat zakłada pozostawienie Ci środków na utrzymanie i środki codziennej potrzeby.

UMORZENIE ZOBOWIĄZAŃ

Sąd wydaje postanowienie o umorzeniu zobowiązań, które nie zostały uwzględnione w planie spłaty. To oznacza, że od tej chwili nie posiadasz już żadnych długów!

Napisz do nas - odpowiemy na każde Twoje pytanie!

    Zgodnie z zasadami Polityki Prywatności zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora - portal przekredytowani.pl Ponadto wyrażam zgodę na powierzenie przetwarzania moich danych osobowych zaufanym Partnerom, współpracującym Kancelariom prawnym.