Ile kosztuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Ile kosztuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej? To zależy od tego czy samodzielnie składasz wniosek czy korzystasz z pomocy prawnika. Jeżeli sam występujesz do sądu to opłata sądowa wynosi tylko 30 zł. Natomiast jeżeli Twoją sprawę prowadzi wyspecjalizowana kancelaria, wówczas średni koszt to około 4000 – 5000 zł. Jeżeli czujesz, że jesteś w stanie samodzielnie przeanalizować zdolność upadłościową, ustalić poziom i źródła zadłużenia, stworzyć przekonującą narrację przyczyn zadłużenia, a także samodzielnie wypełnić wniosek z pominięciem błędów formalnych – powinieneś lub powinnaś samodzielnie ubiegać się o upadłość. Jeżeli natomiast masz wątpliwości czy podołasz w pojedynkę, zleć prowadzenie sprawy prawnikowi, który w charakterze Twojego pełnomocnika przejmie wszystkie działania.

Od czego zależy koszt ogłoszenia upadłości?

Jeżeli decydujesz się na pomoc prawnika w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, musisz liczyć się z kosztem rzędu kilka tysięcy złotych. Każdy dłużnik ma inną sytuację, dlatego nie ma jednego cennika. Rynek prawniczy wycenia usługę przeprowadzenia upadłości w oparciu o poziom zadłużenia, liczbę wierzycieli, sytuację życiową oraz okoliczności, które doprowadziły do przekredytowania. Jeżeli posiadasz 2-3 wierzycieli bankowych oraz wysoką zdolność upadłościową, możesz liczyć na kwotę rzędu 3000 zł. W takiej sytuacji uzasadnienie dla Twojego wniosku powinno być stosunkowo proste. Natomiast jeżeli powody Twojej sytuacji są mniej jasne i bardziej złożone, cena może rosnąć. Przyjmuje się, że cena obsługi rośnie wraz z liczbą wierzycieli i ogólnym poziomem zadłużenia. Zwykle jednak koszt postępowania obejmujący analizę, przygotowanie, skompletowanie dokumentacji, przygotowanie i złożenie wniosku oraz przejęcie wszelkiej korespondencji z sądami, wierzycielami i komornikami, nie powinno przekroczyć 5000 zł.

Koszt ogłoszenia upadłości z pomocą Radców prawnych i Adwokatów Przekredytowani.pl

Sytuacja każdego dłużnika jest inna, tak samo jak przyczyny powstania zadłużenia. Usługi są wyceniane indywidualnie po wykonaniu szczegółowej analizy. W ramach naszej działalności udzielamy całkowicie bezpłatnych porad i konsultacji zmierzających do dokonania wielowymiarowej analizy Twojej sytuacji. Natomiast jeżeli potrzebujesz szerszego wsparcia, poprowadzimy Twoje postępowanie upadłościowe na warunkach komercyjnych. Ceny wskazane poniżej ceny mają charakter orientacyjny i zależą od złożoności sprawy, poziomu zadłużenia oraz liczby wierzycieli. Wszelkich wycen dokonujemy bezpłatnie. Poniżej znajdziesz zakres naszych działań oraz rozwiązań prowadzących do ogłoszenia upadłości oraz uzyskania oddłużenia, czyli umorzenia długów.

KONSULTACJA TELEFONICZNA

Gratis

Spotkanie z prawnikiem

50 - 100 zł

Upadłość konsumencka

od 3000 zł

Upadłość przedsiębiorcy

od 5000 zł
Analiza sytuacji
Rekomendacja działań
Analiza dokumentacji
Płatność w ratach
Ustalenie stanu zadłużenia
Obsługa korespondencji
Skompletowanie dokumentów
Napisanie i złożeniu wniosku
Reprezentacja przed wierzycielami
Reprezentacja przed sądem
SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie zwroty kosztów i prowizji lub tutaj

Uzyskanie zwrotu prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu

NIE PONOSISZ ŻADNYCH KOSZTÓW!
POBIERAMY TYLKO PROWIZJĘ ZA FAKTYCZNIE UZYSKANY ZWROT

KONSULTACJA
 

Gratis

UZYSKANIE ZWROTU do 10000 zł

30 %

UZYSKANIE ZWROTU powyżej 10000 zł

20 %
Analiza sprawy
Analiza dokumentacji
Kalkulacja kwoty do zwrotu
Przygotowanie i wysłanie wniosku
Obsługa korespondencji
SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ

Napisz do nas - odpowiemy na każde Twoje pytanie!

    Zgodnie z zasadami Polityki Prywatności zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora - portal przekredytowani.pl Ponadto wyrażam zgodę na powierzenie przetwarzania moich danych osobowych zaufanym Partnerom, współpracującym Kancelariom prawnym.